Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 43
TÝDEN: 1575
CELKEM: 763028

Aktuální počasí

dnes, neděle 1. 8. 2021
slabý déšť 16 °C 14 °C
pondělí 2. 8. slabý déšť 24/13 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Navigace

Obsah

Doba divná, výkony skvělé - ZLATO z Evropských atletických her mládeže za dívčí štafetu

Typ: Info pro rodiče
Někdo nejlepší být musí - a proč ne naše dívčí štafeta? A proč ne Kuba Truhlář?
Skvělé, pecka, zlato ze štafety je naše - a co o celém mítinku a našich výsledcích říká trenér Tomáš Vojtek?
" Navzdory celosvětové pandemii koronaviru se uskutečnil 15. ročník Evropských her mládeže. Naše škola měla své zastoupení díky Elišce Ludwigové, Dominice Grábnerové, Nikoletě Lar, Týně Dupalové, Kristýně Vopařilové a Kubovi Truhlářovi. Dále z našich ex studentů Elišce Zimmermannové, Verče Havlíčkové a  Amélii Nevrlé.
Eliška Ludwigová jako nejmladší členka výpravy byla hlavně na zkušené a vůbec se neztratila. Smolně jí v dálce i výšce unikla finálová účast.
Dominika Grábnerová si domů veze slzy radosti i smutku. Čtvrté místo v oštěpu a pouhých 5 cm od bronzu zabolelo. 
Nikoleta  Lar jako favoritka dálky bohužel neudržela nervy a skončila v poli poražených na 15. místě. Potěšil ji však osobák a 9. místo v běhu na 150 m, dále 5. místo v běhu na 60 m.
Týna Dupalová jako navrátilec po dlouhé pauze zaviněné  zranění pronikla do finále v běhu na 100m překážek. Bohužel poslední desátá překážka jí překážela moc a Týna při kontaktu překážky s rukou byla diskvalifikována. Překážky byly vůbec smrt pro favority. Jasná favoritka z Chorvatska zakopla hned o první překážku, reprezentantka Bulharska potkala tvrdou zem už při tréninku a do finále ani nemohla nastoupit.
Kristýna Vopařilová bohužel cíl překážek také neviděla. Velká škoda protože v závodě jasně běžela na postup do finále.
Kuba Truhlář má bolesti krční páteře. Kuba nikde nespadl, ale na krk si pověsil hned dvě evropské medaile! Zlato z výšky a bronz v dálce. K tomu 4. místo v běhu na 60 m. Kuba si vybrat štěstí v dálce a na 60 m chybělo. To proto že měl na setinu stejný čas jako borec na 3. místě, ale až cílová fotka určila pro Kubu bramboru. Kubovu chvíli štěstí si prohlédněte ve videu ZDE: Dvojnásobný medailista Kuba Truhlář!!
Z našich ex studentek Eliška Zimmermannová 3. místo v oštěpu v novém parádním osobáku 34,98m. Verča Havlíčková fantastické stříbro ve výšce, kde podlehla jen atletce ze Slovinska, která vytvořila nový rekord mistrovství i národní rekord své země.
Avšak exploze všech emocí přišla na námi hodně očekávané štafetě holek. Holky běžely neskutečný závod na který budu ještě dlouho vzpomínat, emoce a nervy při předávkách udržely a mohou se pro rok 2020 pyšnit titulem evropských mistryň! Navíc v takovém času, že by porazily i všechny štafety kluků. Díky Nikoletě, Verče, Dominice!!!
Všem děkuji a gratuluji za reprezentaci naší školy, Nehvizd a České republiky !
(Z brněnštiny přeložil Luboš Rýdlo)
 

Příloha

Vytvořeno: 10. 9. 2020
Poslední aktualizace: 10. 9. 2020 13:51
Autor: Správce Webu