Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 596
TÝDEN: 1121
CELKEM: 814997

Aktuální počasí

dnes, úterý 30. 11. 2021
déšť se sněhem 3 °C 0 °C
středa 1. 12. slabý déšť 7/4 °C
čtvrtek 2. 12. slabý déšť 6/1 °C
pátek 3. 12. zataženo 2/-1 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Navigace

Obsah

History Park Ledčice

Typ: náš tip
Povedlo se!
V druhém listopadovém týdnu vyrazily některé třídy sedmáků a osmáků do Ledčic. Počasí venkovnímu programu přálo, negativní výsledky antigenních testů také, takže nic nebránilo odjezdu na tuto akci.
V patnáctičlenných týmech si žáci prošli několika stanovišti. Dozvěděli se jakým způsobem se získávají informace o pravěku – vyzkoušeli si odkrývání hrobů z doby kamenné, železné a bronzové. Pomocí hledačky kovů hledali, nacházeli, odkrývali a dolovali ze země kovové předměty.
V teple u krbu popustili uzdu fantazii a modelovali z hlíny užitné i umělecké předměty.
Některé pravěké postupy nutné k obstarání obživy si vyzkoušeli na vlastní kůži. Poznali, jak je těžké a kolik času zabere vyrobit pazourek, sekyrku, umlít obilí, postavit obydlí, ochránit dobytek….. U mletí mouky byla úspěšnost za celý dopolední program asi tak na dvě housky ….bylo nás tam devadesát 😊

Vytvořeno: 9. 11. 2021
Poslední aktualizace: 9. 11. 2021 13:43
Autor: Správce Webu