Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 3
DNES: 76
TÝDEN: 3090
CELKEM: 619406

Aktuální počasí

Počasí dnes:

25. 9. 2020

zatazenosde

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Denní teploty 15 až 19°C, na západě kolem 13°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Navigace

Obsah

Informace o provozu školy v souvislosti s výskytem nemoci COVID-19

Typ: Info pro rodiče
Provoz v době koronavirovéSnažíme se přinášet aktuální a užitečné informace
Informace starosty Ing. Jiřího Poběrežského z pátku 4. 9. 2020:
Snažíme se, aby byly Nehvizdy zdravé, proto rušíme připravované akce a přistupujeme k preventivním opatřením
Vzhledem k tomu, že v republice přibývá nejvíc nemocných od vypuknutí epidemie koronaviru a Nehvizdy jsou velmi blízko Praze, rozhodli jsme se k preventivním opatřením. Přejeme si, aby děti mohly chodit do školky, dětských skupin a do školy, abychom se nedostali do březnové a dubnové situace.
1. Rušíme připravované velké akce, nedělní Dráčkův pohádkový den a příští týden Podzimní nehvizdský den. Je nám to nesmírně líto, ale věřte, že si to příští rok o to více vynahradíme. Vítání občánků 19. 9. se konat bude, protože jde o akci pro velmi omezený okruh lidí.
2. Základní škola: Ve škole musí mít děti ve společných prostorách roušky, rodiče nemají do školy přístup. Podrobnosti najdete na webu školy. .
3. ZUŠ, dětské skupiny a mateřská škola: Rodiče, kteří doprovázejí děti do dětských skupin, školky a základní umělecké školy, musí mít od pondělí 7. 9. 2020 do odvolání roušky. Důrazně prosíme, aby se rodiče zdržovali v prostorách školských zařízení jen nezbytně nutnou dobu.
4. Nové ozonové generátory. Městys kupuje další tři ozónové generátory, které jsou využívány zejména k dezinfekci místností i celých budov ozónem (O3), který zařízení vyrábí z běžného vzduchu. Budou pravidelně používány ve školce, v ZUŠ, v dětských skupinách, v základní škole a v tělocvičně základní školy.
5. Zastávky a dětská hřiště: Zastávky budou opět pravidelně jednou týdně dezinfikovány, na sportovištích a dětských hřištích budou znovu k dispozici lahvičky s dezinfekcí, stejně tak budou lahvičky s dezinfekcí na autobusových zastávkách.
6. Pokud komukoliv došla dezinfekce, může si přijít pro novou lahvičku na obecní úřad.
7. Pokud se senioři nebo lidé vážně nemocní cítí ohroženi, mohou se ozvat na obecní úřad (napsat, zavolat) a opět se jim úřad bude snažit maximálně pomoci. Telefonní číslo na úřad je +420 724 191 245.
9. Obecní knihovna. Návštěvníci obecní knihovny musí mít od pondělí 7. 9. 2020 roušky.
8. Úřední hodiny. Abychom preventivně ochránili chod úřadu a neohrozili hladký průběh krajských a senátních voleb, do odvolání stanovujeme úřední hodiny pouze na pondělí a středu od 8 do 17 hodin. Ve výjimečných případech se můžete dohodnout na schůzce telefonicky na čísle +420 724 191 245.
Vážení a milí sousedé, spoluobčané! Všechna opatření mají ryze preventivní charakter, nevíme o nikom, kdo by byl v současné době v Nehvizdech pozitivní na Covid-19. Věřte, že se budeme maximálně snažit, aby v momentě, kdy se situace ve státě i ve světě uklidní, byly Nehvizdy zase onou živou obcí plnou akcí a setkávání. Musíme to ale vydržet. Znovu především lidem z ohrožených skupin doporučujeme očkování proti chřipce, zvažte to.
Pokud budete mít jakékoliv dotazy, ozvěte se na e-mail starosta@nehvizdy.cz nebo zavolejte. Jsme tu pro vás.
Jiří Poběrežský, starosta@nehvizdy.cz
Veškeré informace najdete také na webu Nehvizd www.nehvizdy.cz
 
 
* * * 
Manuál MŠMT pro provoz škol ve školním roce 2020-2021 ze dne 17. 8. 2020 naleznete ZDE: Manuál MŠMT a MZd ČR k provozu škol od 1_9_2020
Přílohu provozního řádu školy v souvislosti s výskytem nemoci COVID-19 pro školní rok 2020-2021 naleznete ZDE:  Pravidla pro provoz ZŠ Nehvizdy v souvislosti s výskytem nemoci COVID-19
Ve výše uvedených dokumentech je uvedeno, že praktický lékař potvrzuje skutečnost, že dítě netrpí infekční chorobou, ale že případné projevy respiračního onemocnění jsou chronického nebo alergického původu. Formulář pro takové potvrzení neexistuje, vytvořil jsem jej po konzultaci s velmi ochotnou dětskou lékařkou - formulář pro potvrzení chronických, resp. alergických respiračních obtíží naleznete ZDE: Potvrzení praktického lékaře o projevech chronických či alergických obtíží
Dle aktuální informace od pediatra je vhodné při projevu jakékoli akutní respirační choroby ponechat dítě 10 dnů v domácím ošetřování.

 

* * 
Od čtvrtka 3. září jsme nuceni z preventivních důvodů přistoupit k povinnému nošení roušek ve společných prostorách. Radost z toho nemáme, ale po konzultaci s hygienou zatím nelze jinak. Díky za pochopení.
* * *

Přílohy

Vytvořeno: 2. 9. 2020
Poslední aktualizace: 4. 9. 2020 12:40
Autor: Správce Webu