CELKEM: 619408

25. 9. 2020

zatazenosde

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky. Denní teploty 15 až 19°C, na západě kolem 13°C. Noční teploty 10 až 6°C.

.

Vítejte na oficiálních stránkách Základní školy Nehvizdy

okres: Praha - východ, kraj Středočeský

Školní rok 2020-2021

počet žáků:  K 30. 9. 2020   předpokládáme 800 žáků.

(uvedený počet žáků je vztažen k podzimnímu, resp. jarnímu sběru dat)

počet tříd: 20 na 1. stupni, 13 na 2. stupni,

celkem 33 tříd prvního až devátého ročníku

Milí přátelé,
vítám Vás na oficiálních stránkách naší školy. Je tu nový školní rok a před námi jsou nové výzvy. Budeme se snažit Vám zprostředkovat všechny informace, které Vám mohou pomoci zorientovat se nejen v problematice chodu školy, ale i v současné ne úplně jednoduché době. Společnými silami vše jistě zvládneme.
Vítejte!
Dr. Luboš Rýdlo, ředitel školy

Čtvrtek 24. 9. 2020

Vážení rodiče, kolegové, milí žáci, přátelé,

zatím nemám informaci o tom, že by někdo z našich žáků či kolegů byl pozitivně testován na koronavirus.  Držíme se.

Přes doporučení pana ministra Prymuly zůstává naše škola v pátek 25. září 2020 v běžném  provozu. Školu nezavřu, dokud mi to někdo nepřikáže - zřizovatel, hygiena nebo ministerstvo.

Vážení a milí přátelé, dovolte mi, abych vám především poděkoval za spoustu zpráv, které jste mi poslali. Chci, abyste věděli, že přijímám v plném rozsahu zodpovědnost za svá rozhodnutí  a nehodlám se schovávat za doporučení či něco jiného. Jsme zatím zdraví, nemáme v karanténě žádnou třídu ani vyučujícího a osobně - ač laik - jsem přesvědčen, že jednodenní páteční volno neřeší vůbec nic.
Kantořinu beru především jako službu a neumím si představit, jak Vám vzkážu "zařiďte si to jak chcete, zavírám". Nejsem tu od toho, abych kritizoval vládní kroky, nehodlám se vyjadřovat k rozhodnutím a doporučením jiných, protože zkrátka nejsem kompetentní. Jsem tu ale proto, abych vám řekl, že jsme rádi, že můžeme učit, že se tu můžeme scházet, že se můžu dívat na to, jak se naši žáci s námi kantory i mezi sebou navzájem vítají, jak ráno nakukují rodiče do šaten, jak spolu obyčejně všedně žijeme. Dokud nám to nesebere vyšší moc budeme fungovat. Za každým ze žáků vidím tátu a mámu, chodící do práce, s většími či menšími závazky, s nutností pravidelného příjmu, povinností  splátek a hypoték. Ne každý má doma hlídací babičku, ne každý si může vzít dovolenou, ne každý má dostatečnou rezervu.
Když se nebudeme držet navzájem můžeme to zabalit rovnou-a my to sakra nebalíme, že ne?
Moje dnešní poděkování míří k Vám všem za každý den, kdy se tu můžeme potkat. Za Vaši ukázněnost, zodpovědnost, za vstřícnost a ohleduplnost, za úsměvy, které jsou vidět i přes náhubky :-))
S úctou k Vám
Luboš Rýdlo
Váš říďa
+420 603 726 127
reditel@skolanehvizdy.cz
zs.nehvizdy@volny.cz

*  *  *

Budeme Vás dále informovat prostřednictvím webu i prostřednictvím třídních učitelů, a to i o víkendech, bude-li to vývoj situace vyžadovat.

*  *  *

Jak postupujeme v případě, že se náš žák s osobou pozitivně testovanou na COVID-19 setká?
- pokud je rodinný příslušník našeho žáka pozitivně testován na koronavirus (nebo pokud je informace o tom, že se náš žák s pozitivně testovanou osobou úzce setkal), zůstává žák po 10 dnů doma v karanténě a podstupuje testy (na začátku karantény i na jejím konci). O testech a jednotlivých krocích rozhoduje a informuje KHS. Vždy kontaktujte svého dětského lékaře!!
- pokud je test žáka pozitivní, poskytne škola KHS veškeré kontaktní údaje na rodiče žáků a všechny další osoby, s nimiž byl žák v kontaktu poslední den přítomnosti ve škole, KHS rozhodne o dalším postupu. Bude uzavřena třída, kterou pozitivně testovaný žák navštěvuje
- podrobnosti lze konzultovat přímo s KHS Středočeského kraje - vizte odkaz ZDE: http://www.khsstc.cz/
- opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, platné od pátku 18. 9. naleznete ZDE: Mimořádné opatření MZDR - nošení ochranných pomůcek dýchacích cest

Vlast

srdce

Luboš Rýdlo, ředitel školy
+420 603 726 127
reditel@skolanehvizdy.cz

Zážitkový kurz IX.A - nové fotky!

Devátá A válčí v lesích na severu Čech, všichni zdrávi a v pohodě

17.09.2020

Olymp běh

Olympijský běh ve Vyšehořovicích

Šimon říkal, že jsme uspěli, tak tedy gratulujeme...

16.09.2020

Basket Vlci

Basketbalový úspěch Nehvizdských Vlků

Nejen atleti, i basketbalisté dosáhli na zlato, děkujeme týmu i trenérkám Lence Crhákové a Petře Mošnové a všem, kdo k vítězství přispěli

šachový kroužek

Nabídka šachového kroužku

Od prvňáčků po deváťáky, začínáme 2. října - pozor, omezená kapacita kroužku!

10.09.2020

Doba divná, výkony skvělé - ZLATO z Evropských atletických her mládeže za dívčí štafetu

Někdo nejlepší být musí - a proč ne naše dívčí štafeta? A proč ne Kuba Truhlář?

03.09.2020

Basket!

Info pro třeťáky a čtvrťáky - basket!!

Stále volná místa v basketbalové přípravce

03.09.2020

Logopedie

Kroužek logopedické prevence

Vážení rodiče, v příloze najdete nabídku Logopedického kroužku v naší škole pro tento školní rok.

Sportovní tábor 2019

Naše škola realizuje projekt: MŠ a ZŠ Nehvizdy - Šablony II. CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0014574

1.den školního roku 2018/2019

Běžecko plavecký pohár