4. 3. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, od SZ postupně místy přeháňky, od 1000m srážky sněhové. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Vážení rodiče, milí žáci budoucího šestého ročníku,
ve školním roce bude v případě zájmu otevřena sportovní a jazyková třída. Věnujte prosím pozornost následujícím informacím.
Upozornění - zařazení žáka do sportovní či jazykové třídy se děje pouze na základě pořadí, dosaženého při talentové zkoušce. Na toto zařazení se nevztahuje správní řád, ředitel školy postupuje dle ustanovení §165), odst.1), písm. a) zákona 561/2004 Sb., školský zákon, v platném znění
*  *  *
SPORTOVNÍ TŘÍDA:
Podmínky přijetí:
Dobrý prospěch, chování bez závažných kázeňských problémů, zvládnutí talentové zkoušky. Talentová zkouška má za úkol zmapovat všestrannou sportovní připravenost žáka. Do sportovní třídy může být přijat žák s trvalým bydlištěm v městysi Nehvizdy a v obci, s níž má městys Nehvizdy uzavřenu smlouvu o plnění povinné školní docházky na příslušném stupni školy.
Podmínkou přijetí je vždy souhlasné písemné vyjádření ošetřujícího pediatra.

Termín a místo talentové zkoušky:
Čtvrtek 22. 4. 2021, 17.00 hodin, náhradní termín talentové zkoušky čtvrtek 6. 5.  2021, 17.00 hodin, čas ukončení závisí na počtu přihlášených uchazečů. Tělocvična ZŠ Nehvizdy, Bedřicha Mouchy 1001
Obsah talentové zkoušky:
  • sprint 60 m
  • skok daleký z místa (snožmo)
  • autový hod 1 kg medicinbalem
  • hod „raketkou“
  • 500 m vytrvalostní běh
  • šplh na laně
  • koordinační míčový test (dribling ve slalomu, hod na koš, zpracování míče)
  • gymnastická sestava (kotoul vpřed a vzad, přemet stranou oboustranně, stoj na rukou s dopomocí, leh/sed 30 sec)

Způsob přihlášení dítěte k talentové zkoušce:
Do 31. 3. 2021 odeslat e-mailem přihlášku na adresu: nedvedova@skolanehvizdy.cz

Přihláška k talentové zkoušce do sportovní třídy ke stažení ZDE: Přihláška - talentová zkouška pro sportovní třídu 2021-2022 (12.53 kB)

*  *  *
JAZYKOVÁ  TŘÍDA
Třída s rozšířenou výukou anglického jazyka

Vážení rodiče,
od školního roku 2021/2022 je pro šestý ročník nabízena možnost zařazení žáka/žákyně do třídy s rozšířenou výukou anglického jazyka.

Podmínky přijetí:
  • vyplněná přihláška zaslaná do 31. 3. 2021 na adresu nedvedova@skolanehvizdy.cz
  • splnění požadavků zkoušky, pořadí dle dosaženého počtu bodů
Zkouška se skládá z anglického jazyka a je rozdělena na písemnou (gramatika, poslech, psaní) a ústní část.
Obsahově zkouška odpovídá plánu učiva 3. - 5. ročníku základní školy.

Termín zkoušky:
Středa 21. 4. 2021 v budově školy ZŠ a MŠ Nehvizdy, Bedřicha Mouchy 243, Nehvizdy
14:45 – 14:50 prezence, odborná učebna, 1. patro
15:00 – 16:00 písemná část zkoušky
od 16:00 -  ústní část zkoušky

Náhradní termín:
Středa 6. 5. 2021

Podrobnější info:
Výuka AJ bude navýšena na 5 vyučovacích hodin týdně. Ve dvou získaných hodinách se žáci budou věnovat především mluvené části projevu v cizím jazyce - prezentování připravených projektů, procvičování konverzačních témat, upevňování gramatických jevů, budou zařazena i poslechová a komunikační cvičení.
Z přiloženého učebního plánu vyplývá, že pro šestý ročník bude snížena hodinová dotace výuky dějepisu a výchovy ke zdraví o 1 vyučovací hodinu.

Kontakt:
Kateřina Nedvědová
Kontaktní e-mail pro odeslání přihlášky: nedvedovavskolanehvizdy.cz
Přihláška k talentové zkoušce do jazykové třídy 2021-2022 ke stažení ZDE: Přihláška k talentové zkoušce do jazykové třídy 2021-2022 (12.7 kB)
Témata k ústní části přijímací zkoušky:  ZDE ke stažení témata pro ústní část zkoušky (14.43 kB)

Učební plán ZŠ Nehvizdy, 2. stupeň, jazyková třída

0

Celková časová dotace
29

Čestné prohlášení pro vstup do školy: ZDE ke stažení čestné prohlášení pro vstup do budovy školy (v případě zákazu prezenční výuky či v případě jiných omezení)