dnes, pondělí 3. 10. 2022
úterý 4. 10. zataženo 16/9 °C
středa 5. 10. zataženo 19/9 °C
čtvrtek 6. 10. polojasno 18/10 °C

Vážení rodiče, milí žáci budoucího šestého ročníku,

ve školním roce 2022-2023 bude otevřena jedna sportovní  třída 6. ročníku. Veškeré informace ke sportovní třídě  naleznete níže pod textem

*  *  *

Jazykovou třídu ve stejné podobě  jako letos po zvážení a dlohodobém projednávání neotevřeme, nicméně jazykově talentovaní a motivovaní žáci o nic nepřijdou.

Podporu a rozvoj  jazykově nadaných žáků zajistíme v rámci jazykových skupin různé úrovně formou rozšířené výuky jazyka.

Rozřazení do budoucích jazykových skupin proběhne po přijímacím řízení na střední školy v celém 5.ročníku v rámci  výuky AJ, a to ve dvou kolech. O přesném termínu jazykových testů budete informování prostřednictvím třídních učitelů, jejich obsahem bude učivo 3.-5. ročníku ZŠ.

Hlavní důvody pro rozšíření jazykové výuky formou jazykových skupin jsou dva. Vzhledem k úpravě obsahu RVP ZV a posílení výuky informačních technologií je třeba část hodinové dotace využít právě pro výuku IT, druhým důvodem je fakt, že odchod žáků do třídy jakkoli specializované negativně ovlivňuje úroveň tříd ostatních. Vytvoření jazykových skupin je proto vhodnější formou rozšířené výuky cizího jazyka, navíc v případě nezvládnutí nároků není třeba přecházet do jiné třídy, ale pouze přejít do méně náročné skupiny.

Sportovka

První kolo talentové zkoušky do sportovní třídy

Úterý 3. května od 17.00 hodin, tělocvična ZŠ Nehvizdy, Bedřicha Mouchy 1001 celý text

Info pro rodiče | 1. 4. 2022 | Autor: Správce Webu