TÝDEN: 2079

22. 5. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Souhrnné informace o sportovní třídě a o  talentové zkoušce do sportovní třídy – 6. ročník ve školním roce 2019_2020

Základní informace:

Vážení rodiče, pokud máte Vy a Vaše dítě zájem, od šestého ročníku je možnost nastoupit do sportovní třídy.
Sportovní třída má oproti ostatním třídám šestého ročníku o 2 hodiny týdně navýšenu výuku TV, ponížena je hodinová dotace matematiky a dějepisu - obojí o 1 hodinu týdně. Hodinové dotace jednotlivých předmětů na 2. stupni ZŠ vyhovují učebnímu plánu, danému RVP ZV.
Ve svém odpoledním volnu mají žáci neprovozující pravidelnou sportovní přípravu povinný atletický trénink, a to  min. 1x týdně.
Ostatní žáci mají tréninky dle svého, tak jak jsou zvyklí (fotbal, florbal, tenis, golf, box, karate apod.), k atletickému tréninku se mohou samozřejmě přidat.

Podmínky přijetí:

Dobrý prospěch, chování bez závažných kázeňských problémů, zvládnutí talentové zkoušky. Talentová zkouška má za úkol zmapovat všestrannou sportovní připravenost žáka. Do sportovní třídy může být přijat žák s trvalým bydlištěm v městysi Nehvizdy a v obci, s níž má městys Nehvizdy uzavřenu smlouvu o plnění povinné školní docházky na příslušném stupni školy.

Podmínkou přijetí je vždy souhlasné písemné vyjádření ošetřujícího pediatra.

Termín a místo talentové zkoušky:

Úterý  30. 4. 2019, 16.00 – 18.00 hodin, náhradní termín talentové zkoušky úterý 14. 5.  2019, 16.00 – 18.00 hodin, čas ukončení závisí na počtu přihlášených uchazečů. Tělocvična ZŠ Nehvizdy.

Obsah talentové zkoušky:

• sprint 60 m
  • skok daleký z místa (snožmo)
  • autový hod 1 kg medicinbalerm
  • hod „raketkou“
  • 500 m vytrvalostní běh
  • šplh na laně
  • koordinační míčový test (dribling ve slalomu, hod na koš, zpracování míče)
  • gymnastická sestava (kotoul vpřed a vzad, přemet stranou oboustranně, stoj na rukou s dopomocí, leh/sed 30 sec)

Způsob přihlášení dítěte k talentové zkoušce:

Do pondělí 8. dubna 2019 odeslat e-mailem přihlášku na adresu: nedvedova@skolanehvizdy.cz

Přihlášku k talentové zkoušce naleznete ZDE: Přihláška do sportovní třídy 6. ročníku_2019-2020